O mnie

Nazywam się Tomasz Malesza, zajmuję się tworzeniem oprogramowania na platformę .Net.

Moja krótka historia

Swoją przygodę z tworzeniem oprogramowania zacząłem od niegdyś popularnego programu The Game Factory (program umożliwia tworzenie gier bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania). Choć w ciągu kilkuletniej pracy z TGF nie napisałem ani jednej linii kodu, mogę powiedzieć, że te wszystkie „ify” które skonstruowałem oraz reakcje na zdarzenia dobrze znane z oprogramowywania UI umożliwiły mi łatwy start z „prawdziwym” programowaniem.

Gdy The Game Factory stał się zbyt ograniczający, zainteresowałem się C++. Choć chciałem zacząć od pisania prostych gier 2D, posłuchałem rady „starszych kolegów” i rozwijałem swoje umiejętności w konsoli.

Pierwsze graficzne interfejsy tworzyłem łącząc C++ ze starym i poczciwym Win32 API (ach te funkcje typu CreateWindowEx…). Gdy tylko uświadomiłem sobie, że wszystko co do tej pory robiłem można wykonać szybciej i łatwiej, poświęciłem się technologii Windows Forms.

Aktualnie piszę programy w WPF lub Silverlight. W zależności od potrzeb.

Przez pewien czas zajmowałem się technologią J2ME. Obecnie programy na urządzenia przenośne piszę przy użyciu Silverlight for Windows Phone.

Certyfikaty, wyróżnienia

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Spam protection by WP Captcha-Free