Wybrane projekty

7 Letters (wersja dla Windows Phone)


7Letters - gra słowna

Kiedy: 2012

Zadania: Projekt indywidualny

Technologie: Silverlight for Windows Phone, REST, MVVM

Link do projektu: Marketplace

Opis: Gra polegająca na ułożeniu jak największej liczby słów z podanych liter. Ponad 20 achievement-ów do uzyskania. Wyniki graczy gromadzone w tabeli osiągnięć on-line, wysyłane za pomocą REST. Kilka trybów rozgrywki (update czeka na akceptację).

Udostępnione zostały słowniki dla popularnych języków, m.in: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański. Obsługa gestów ekranu dotykowego. Aplikacja została napisana w oparciu o wzorzec MVVM przy wsparciu MVVM Light Toolkit. Zaimplementowane zostały własne mechanizmy wspierające wzorzec (np. Storyboard Manager, Action List, maszyna stanów).

7 Letters


7Letters - gra słowna

Kiedy: 2011

Zadania: Projekt indywidualny

Technologie: Silverlight, Soap, PHP, MySQL

Link do projektu: Silverlight Showcase

Opis: Gra polegająca na ułożeniu jak największej liczby słów z podanych liter. Najlepszy wynik gracza przechowywany jest w Isolated Storage programu. Gdy gracz pobije swój własny rekord może wysłać wynik na serwer. Aplikacja kliencka łączy się z bazą danych MySQL przy pomocy web serwisu napisanego w Soap.

Udostępnione zostały dwa słowniki (języka angielskiego i polskiego). Odpowiedni słownik jest ściągany w postaci paczki zip z serwera na żądanie klienta. Domyślnie pobierany jest słownik zgodnie z językiem systemowym. Język interfejsu użytkownika dobierany jest na podstawie lokalnych ustawień systemowych (current culture).

Name the Picture


Gra Name the Picture

Kiedy: 2011

Zadania: Projekt indywidualny

Technologie: Silverlight

Link do projektu: WordMonster.pl

Opis: Gra edukacyjna. Użytkownik wybiera kategorie do których przypisane są obrazki. Jego zadaniem jest odpowiednie podpisanie obrazka w języku angielskim.

Obrazki ułożone są w okrąg przy pomocy transformacji w 2.5D. Animacja losowania odwzorowuje ruch ruletki / karuzeli.

My-SoftCenter


My-SoftCenter

Kiedy: 2009-2011

Zadania: Projekt indywidualny

Technologie: .Net Framework 3.5, C#, Windows Forms

Link do projektu:

Opis: Program do organizacji biblioteki programów zainstalowanych na komputerze. Program automatycznie wyszukuje programy na dysku, dzieli na platformy (PC / NES / SNES / itp…), kategoryzuje zgodnie z bazą danych o programach. Użytkownik może dodawać nowe kategorie jak i nowe platformy. Program integruje się z systemem Windows 7 (ulubione programy użytkownika w jump list).

Zaimplementowany własny system lokalizacji oparty na plikach xml z tłumaczeniem UI oraz mechanizmie refleksji. Zaimplementowany moduł motywów (wystarczy nowy folder z obrazami i odpowiednim plikiem xml z kolorami).

Jedna wersja programu działająca zarówno po instalacji poprzez instalator jak i niezależne pliki skopiowane na dysk. Wersja z instalatorem pozwala na korzystanie z programu wielu użytkownikom z różnymi bibliotekami programów.

Share